• slidebg1
  CADDE SALSA KURSU
  T.C M.E.B. Özel Bosstyle Cadde Dans ve Bale Kursu;
  Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kaliteli ve profesyonel eğitimin adresi...
 • slidebg1
  CADDEBOSTAN SALSA KURSU
  Caddebostan SALSA Kursu
  Bulununan Okulumuzda İş Stresinden Uzaklaşabileceğiniz Dans Ederek Eğlenip Form Tutabileceğiniz
  Öğrendiklernizi Partilerimizde Eğlenerek Uygulayabileceğiniz Sıcak Atmosfer Sizlerle...
 • slidebg1
  DANS+MÜZİK+EĞLENCE = Cadde Salsa Kursu
  Salsa ,Bachata,Cha Cha Cha ...Sosyal Latin Danslarının Büyülü Atmosferine Profesyonel Eğitmenler Eşliğinde
  Nezih Bir Ortamda Güler Yüzlü Hizmet Alarak Kapılmak İsterseniz Latin Ateşi Sizi Çağırıyor.

RESMİ MEB SERTİFİKASI

Kurumumuz Sertifika Programlarını bitiren kursiyerlerimiz Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Eğitmenlik Diploması Almaya Hak Kazanmaktadır.

VİP SINIFLAR

Bağdat Caddesi üzerinde bulunan okulumuzda max 12 kişilik VIP sınıflarda eğitmenlerimizden özel ilgi görerek eğitim olanağı

MÜZİK VE EĞLENCE

Okulumuzdaki Salsa derslerimizde en kıvrak Latin müzikleri eşliğinde dans edebilecek kıvama geldikten sonra özel salsa gecelerimizde hem eğlenip hem de sosyalleşebileceğiniz Latin Partiler sizleri bekliyor.

Bosstyle Cadde Salsa Bachata Kursu

İstanbulun gözbebeği bağdat caddesinde bulunan cadde salsa kursumuzda dansın
müziğin,sağlığın en sanatsal hali ile doyarken aile sıcaklığında sosyal bir ortam bulacaksınız .

VİZYON VE MİSYONUMUZ

2002 yılında Kuban Turan tarafından Bağdat Caddesi üzerinde kurulan T.C.M.E.B Özel Bosstyle Dans ve Bale Kursu; dünyada ve Türkiye'de bireysel ve grup olarak Türkiye'yi bir çok organizasyonda temsil etmiş, dans ve bale adına değişen gelişen ne varsa takip eden ve Türkiye'de bu yeniliklerin uygulanmasını ve yayılmasını prensip edinen kaliteli hizmet anlayışına sahiptir

Salsa ile Stresi Unutun!

Profesyonel eğitmen kadromuz salsa dansının inceliklerini size aktarırken bütün gün üzerinizde oluşan iş stresinden uzaklaşıp kendinizi müziğim büyüsüne kaptırıyorsunuz .

Bol Bol Dans edeceksiniz

Derslerin yanı sıra okul içersinde her hafta sonu olan pratik saatlerimizde asistan ve eğitmenlerimizle bol bol pratik yapma şansı elde ederken istanbulun en gözde otel ve mekanlarında düzenlediğimiz dans gecelerinde bir çok yeni insanla tanışma fırsatı elde edeceksiniz.

Form tutmanız çok daha kolay olacak

Son derece kıvrak ve hızlı olan salsa dansını öğrendikten sonra siz de fark edeceksiniz ki forma girmenizde oldukça etkili olacaktır .

Yürüyebiliyorsanız , dans edebilirsiniz

- Afrika Atasözü -

EĞİTMENLERİMİZ

Bağdat Caddesi'nde yer alan akademimiz bünyesinde ders veren eğitmen kadromuz her biri kendi alanında diplomalı, profesyonel ve branşlarında sayısız başarılara imza atmış eğitmenlerden oluşmaktadır..

  Kuban TURAN

  / Kurucu - Eğitmen

  Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği

  Bosstyle Dance Academy BOSS

  Tv Dans Yarışmaları ve Reklam Koreografı (Benimle Dans Eder misin? - Kanal D, Benimle Evlenir misin? - Star Tv, Benim Annnem Dans Edemez - Show Tv)

  TDSF Sosyal Latin Dansları Eğitim Kurulu Başkanı (2008-2009-2010-2011)

  TDSF Salsa ve Sosyal Latin Dansları 2.Kademe Antrenörü,Hakemi ve Antrenörlük Semineri Eğitmeni

  TDSF Free Style Antrenörü

  Burçak KINACI

  / Kurucu - Eğitmen

  Yeditepe Üniversitesi'nde Sanat Yönetimi

  Zumba ve Oryantal Eğitmeni

  Bosstyle Dance Academy Kurucu Ortak

124

ÜYE

11

KURS

836

SARKI

667

SAAT EĞİTİM

Salsa Nedir ?

Salsa Tarihçesi ?

Salsa, dans türleri arasından en bilinen, en sevilen ve geniş kesimlerce icra edilen dans türlerinin başında gelmektedir. Latin Amerika dans türü olan salsa Karayipler’den Amerika’ya göç edenler tarafından taşımış olup Amerika’da çok sevilmiş ve çok benimsenmiştir. Salsa, İspanyolca bir kelime olup, anlamı çeşitli baharatların karışımı ile elde edilen sostur. Salsa dansı da aynı bu soslar gibi birçok figürü, stili barındıran çok zengin bir dans şeklidir. Tarihsel bir süreç içinde salsa birçok danstan esintileri bünyesine katmış olup, bugünkü, Afrika, Karayip, Avrupa stilleri barındıran formuna kavuşmuştur. Salsa doğaçlama yapılan bir danstır. Önceden bir koreografi belirlenmesi zorunluluğu olmadığından sosyal anlamda da en çok tercih edilen danslardan biri olmaktadır. Salsa çiftler halinde olduğu kadar gruplar halinde de icra edilebilmektedir. Fokstrot gibi dans pistinin tamamını kullanmayı gerektiren bir dans türü değildir. Salsada adımlar çok önemlidir. Salsa sekiz ölçü ile yapılır. Dört vuruşta üç adım yer alır, bir ölçü duraklama yapılır. Bu nedenle de salsa da ritim “1,2,3,bekle; 5,6,7,bekle” şeklindedir. Salsanın kendi içinde farklı stilleri bulunur: Porto Riko Stili Salsa: Adı ile ters düşmek kaydı ile bu stil Porto Riko’da değil Amerika’da doğmuş bir stildir. Yakın temas hareketler olmaksızın, açık icra edilen salsa türüdür. Los Angeles Stili Salsa: 1995-2000 yılları arasında oluşmuştur. L.A. şeklinde anılır. Los Angeles Stilinde temel adım mambo adımıdır. Cross body geçişleri ve shine ayak hareketleri ön plandadır. Küba Stili Salsa: 1950′li yıllarda” casino dansı” olarak ortaya çıkmış bir salsa türüdür. Bu tür salsanın kökeni Küba’nın “son” adlı dans ve müzik türüdür. Küba stilinde temel adım ters mambo adımıdır. Mambo Stili Salsa: Porto Riko’lu dans öğretmeni Eddie Torres tarafından 1987 yılında oluşturulmuş bir stildir. Eddie Torres salsanın temelinin mambo olduğunu iddia etmiş, mambo adımlarını çok fazla öne çıkararak bu stili dizayn etmiştir. New York Stili Salsa: Porto Riko ve Küba Stillerinin yoğun bir kombinasyonudur. Miami Stili Salsa: Küba’lı göçmenlerce Florida sahillerinde icra edilmeye başlanan bir salsa türü olarak 1980′li yılların başında görülmeye başlanmıştır.

Salsa Öğrenmem Ne Kadar Sürer ?

Sosyal Latin Dansları kategorisinde değerlendirilen salsa dansı kolay öğreniliyor. 4 ila 6 aylık bir salsa kursu süreci sonunda iyi bir sosyal dansçı olunuyor. Şayet hedefiniz profesyonelliğe doğru ilerlemekse daha çok eğitim almalı ve kapsamlı bir program öğrenilmesi gerekiyor. İstanbul'un en iyi Dans kursları ndan biri olan Bosstyle Dans Akademi’de dersler 1 saat 15 dakika sürüyor, ayrıca pratik uygulaması yapılıyor.

PRATİK SAATLERİMİZ

Derslere ek olarak , seviyenize uygun olan Ortak Ders Saatine katılmanızı önemle tavsiye ederiz, hem derste yaptıklarınızı pekiştirmek hem de farklı sınıflardaki öğrencilerimizle pratiğini yapabilmek için iyi bir fırsat olacaktır. Dilerseniz daha alt seviye ortak ders saatine katılarak , eski bilgilerinizi tazeleme fırsatı bulabilirsiniz.

Salsa'nın Faydaları

Kalbinizi koruyarak sağlıklı bir yaşama sahip olmanızı sağlar, Sınırsız eğlenmenizi ve çeşitli danslar öğrenmenizi sağlar, Kendinizi her gün zinde hissedersiniz, Kondisyonunuz artar, Kilo dengenizi korumanızı ve aşırı kilolarınızdan kurtulmanızı sağlar, Duruş bozukluklarınızı düzeltmeye yardımcı olur

DUYURULAR

Güncel kampanya ve sınıflardan bilgi almak ve dans hakkında merak edilen bilgiler için
lütfen takip edin

HipHop Kurslarımız Başlıyor

İstanbuldaki en iyi eğitmenlerden Hip hop eğitimi alıp en güncel şarkılarla dans edebilmeyi öğrenmek isterseniz elinizi çabuk tutun.

Çocuk Yaz Kampı Başlıyor

Tatil boyunca çocuğunuzu bilgisayarbaşından kaldırıp dans ettirmeye hareket ettirmeye ne dersiniz

Bale Strech Derslerimiz Devam Ediyor

Siz de Bale ve stretching teknikleriyle hem esnek bir vücuda sahip olmak hem de form tutmak isterseniz elinizi çabuk tutun.

BÜNYEMİZDEKİ DİĞER DANSLAR

Akademimiz bünyesinde eğitim verdiğimiz kurslar: Salsa kursu ,Hip hop kursu ,Bale kursu ,Oryantal kursu ,
Zumba dansı ,Stretching kursu ,Bachata kursu ,Sirtaki dansı

Referanslar

İLETİŞİM

Bağdat Caddesi üzeri Erenköy Divan Pastanesi karşısı,
Atasay kuyumcu arkası, English Home üzeri.

Mesajınız başarıyla gönderildi!